Wyposażając miniaturową łazieneczkę trzeba dokonać wyboru – wanna, czy prysznic. Aby podjąć dobrą decyzję, warto wziąć pod rozwagę głównie własne przyzwyczajenia i upodobania. Niezależnie od indywidualnego wyboru, trzeba pamiętać, iż wanna oferuje opcję wzięcia prysznicu, lecz pod prysznicem nie weźmiemy długiej relaksującej kąpieli w pozycji siedzącej. W sklepach artykułami budowlanymi mamy okazję zaznajomienia się z wyjątkowo różnorodną ofertą sanitariów, pasujących do każdej łazienki oraz spełniających indywidualne upodobania

Wanna z możliwością wzięcia prysznicu – całościowy remont łazienki

Coraz częściej wybieraną propozycją do małych łazienek jest kabino-wanna. Komplet taki zezwala na wzięcie długiej kąpieli a także szybkiego prysznicu. Chcąc sprostać wymaganiom klientów, producenci sanitariów coraz częściej proponują w swoich kolekcjach takie rozwiązanie. Dzięki coraz pełniejszej ofercie kabino-wanien posiadamy możliwość dostosowania kompletu pod rozmiary łazienki a także dobrania atrakcyjnego wzornictwa oraz stylu. Co zrobić, jeżeli nasza łazienka nam się opatrzyła, a nie chcemy robić generalnego remontu?

Jak przerobić wannę by pełniła również rolę prysznicu?

Jeśli zależy nam na kabino-wannie a nie chcemy inwestować zbyt wielkich pieniędzy w remont, możemy pokusić się o nabycie pojedynczych elementów i dostosowanie wanny pod nasze preferencje.
Teoretycznie wystarczy na ścianie. Niestety naraża to naszą łazienkę na ciągłe zamoczenia. Naprawdę należy zainwestować w odpowiednią formę osłony, żeby po każdej kąpieli nie musieć wycierać całej łazienki.
Najtańszym oraz najłatwiejszym wyjściem z sytuacji jest zamontowanie zasłony.
Na nasze szczęście, minęły już lata 90’te kiedy to wieszało się brzydką oraz niejednokrotnie cuchnącą ceratę w celu osłonięcia podłogi przed strumieniem wody.

Obecnie również można zakupić zasłony prysznicowe, są jednakże wykonane z lepszych materiałów a ich wzornictwo nie odbierze łazience elegancji oraz wdzięku. Jeżeli zasłonki prysznicowe źle nam się kojarzą, możemy zakupić powszechne parawany do wanien.

Siedzisko do wanny zapewni wygodę podczas pielęgnacji.

Na rynku sanitariów łazienkowych odnajdziemy mnóstwo akcesoriów, które w znaczny sposób uproszczą nam wzięcie szybkiego prysznicu. Jednym z najciekawszym jest siedzisko do wanny. Stołeczek ułatwi nam zabiegi pielęgnacyjne. Siedząc na nim możesz wygodnie namydlić całe ciało, ogolić nogi, oraz zrobić peeling. Dzięki niemu zapobiegniesz kładzenia się w wannie, niewygodnych zmian pozycji, a jednocześnie siedząc minimalizujesz niebezpieczeństwo poślizgnięcia się i upadku.
Siedzisko do wanny musi spełniać kilka warunków aby dobrze spełniało swoją rolę.
By było wygodne musi posiadać właściwą wielkość.

Kolejnym aspektem jest rodzaj montażu. Stołeczki mogą być mocowane do wanny, do ściany, lub po prostu do niej wkładane.