Wojny międzysąsiedzkie – co jest raczej powszechnie wiadome – mogą często być ciężkie do rozwiązania, nawet jeśli ich powód jest obiektywnie błahy. Nierzadko wystarczy trochę czasu, aby dwie strony doszły zgody, ale często musi pojawić się specjalistyczna porada prawnika.

O kota, o sprzątanie klatki… powód do awantury zawsze się znajdzie

Jedynie z rzadka okoliczności konfliktów bywają śmiechu warte – przeważnie wszystko wydaje się się dużo bardziej zasadnicze. Niekiedy spory trwają w nieskończoność, z kolei inne dają się rozwiązać w kilka dni. Wiele przynosi racjonalne spojrzenie na skutki, jakie niesie konflikt i skłonność do ustępstw jego przeciwników. Co najczęściej okazuje się być źródłem zwarć między sąsiadami? Stan ogrodzenia, żywy inwentarz, czystość w okolicy, realizowane remonty czy spory werbalne. Kiedy nie zanosi się na polubowne zakończenie sporu, do czego stara się skłonić wzywana policja czy straż miejska, zostaje rozstrzygnąć sprawę sądownie. Zanim jednak strony staną przed obliczem sędziego, musimy poradzić się w dobrej kancelarii prawnej W dużych aglomeracjach (i nie tylko) jest dostępne duży wachlarz możliwości, jeśli chodzi o porady prawne. Dzięki internetowym wyszukiwarkom spotkanie odpowiedniego pełnomocnika nie powinno być dziś żadnym wyzwaniem – trzeba jedynie zamieścić w okienku wyszukiwarki internetowej frazę np. „porady prawne łódź”, żeby od ręki dysponować dostępem do cennych informacji na interesujący nas temat.

Niewiedza nie popłaca

Ci, którzy chcą nadużywać swobody, często zapominają, że mamy wyznaczone prawem granice, których jednoznacznie nie należy naruszać. Wystarczyłoby od czasu do czasu sprawdzić coś w Kodeksie Cywilnym, aby dowiedzieć się, co jest niedozwolone i nie wszczynać bezsensownych awantur. Ważna będzie tutaj treść art. 144, który jasno głosi, że powinno się powstrzymać się od zachowań, które zatrują funkcjonowanie sąsiadów. Toteż często korzysta się z atutu, którym są porady prawne Łódź, Warszawa, Lublin itd. Im więcej biur prawnych, tym więcej takich spraw przychodzi każdego dnia na e-maile jurystów. Jeśli nie w realu, można zasięgnąć porady w internecie – mogą odpowiednio pokierować postępowaniem stron, a przy okazji pozostawić w portfelu więcej pieniędzy.