Niezbyt wielu znajomych lub członków rodziny przemieszcza się z zadartym nosem, stąd często nie zwraca się uwagi na sufit. Innym aspektom oddajemy czas i zainteresowanie, by zaaranżować je jak najlepiej. Wobec tego sufit pozostaje dość monotonny i niczym nie zaskakuje. Co można zrobić, by sufit w salonie przyciągał wzrok?

A może sufit w dużym pomieszczeniu w drewnie?

Coraz więcej osób decyduje się na perspektywę domu w tradycyjnym stylu. W Twoim salonie również najlepiej wykorzystać drewno do ozdoby. Tu najważniejsze okazuje się to, co począć z sufitem. Idealnie, kiedy budujemy swoje lokum od podstaw i da radę odsłonić okazałe belki sufitowe. Możemy je zaaranżować na niejeden sposób – zabarwić na ulubiony kolor lub zatrzymać naturalną barwę i ewentualnie lekko przetrzeć, co doda im nieco archaicznego wyglądu. Dodatkowo można na nich umieścić oryginalne ozdoby, np. drobne oświetlenie w naturalnym kolorze, przez co cały nasz salon będzie oazą przytulności.

Sufit w kolorze – może poeksperymentować?

Jednak w naszych wnętrzach królują białe sufity. Trudno mieć coś przeciwko odwiecznemu wyborowi. Powinieneś wziąć pod uwagę, iż w wielu wnętrzach nie sprawdzi się sufit w zaskakującym odcieniu. W przypadku niewielkich pomieszczeń zastosowanie koloru na suficie jeszcze mocniej optycznie je pomniejszy. Wtedy do akcji wkraczają specjalistyczne dodatki, np. sztukaterie. Kiedyś robiono ich całkiem sporo, więc niekiedy to wyłącznie rzecz odrestaurowania. Możemy stworzyć również własne sztukaterie na suficie całkowicie od podstaw.

Dowiedz się, jak żyrandole nowoczesne do salonu mogą odmienić wygląd Twojego wnętrza

Aby nieco ożywić nie tylko sufit w dużym pokoju, ale także resztę powierzchni, trzeba pomyśleć o montażu nowego światła. Żyrandole nowoczesne odmienią wygląd reprezentacyjnego wnętrza dzięki skromności i oryginalnej stylistyce. Powyższe cechy nie przekreślają ich atrakcyjności wizualnej, a dodatkowo nadają całości oryginalnego charakteru. Oszczędny wystrój wnętrza w stylu północnym lub loftowym eksponuje atrakcyjne żyrandole nowoczesne. Najczęściej za ich niezwykły wygląd odpowiada maksymalne zagospodarowanie form ze szkła.