Są w życiu sytuacje takie jak rozwód, dziedziczenie spadku po krewnym, egzekwowanie należności, przyznanie praw do opieki nad dziećmi i kolejne, w których niezastąpiona będzie porada kancelarii prawnej. Jednakże nie zawsze możemy podołać temu finansowo lub pojawiają się problemy ze znalezieniem czasu. Co wtedy nam pozostaje?

Darmowe usługi prawne

Darmowa pomoc prawna to oferta dla wielu rodaków w 1,5 tys. miejsc w całym kraju. Polega ona na przygotowaniu pism, przedstawieniu zakładanych rozstrzygnięć przypadku prawnego, poinformowaniu o regulacjach kodeksowych dotyczących sprawy. Bezpłatna porada prawna nie obejmuje pełnomocnictwa w sądzie na etapie rozprawy. Jednak nie wszyscy  zaczerpnąć z dobrodziejstw nieodpłatnej pomocy. Uprawnione są osoby przed 26 i po 65 roku życia, żyjące w niedostatku, bezdomne, kombatanci, weterani, osoby otrzymujące świadczenie socjalne, rodziny z licznym potomstwem itp.

Wizyta w kancelarii w internecie

W czasach Internetu doradztwo prawnicze coraz bardziej rozprzestrzenia się także w odmianie internetowej. Nie dotyczy to jedynie tekstu napisanego dla osób mierzących się z konkretnym problemem, ale o otrzymanie odpłatnej konsultacji na specjalistycznym portalu. Warunkiem jest opisanie przypadku i przesłanie dokumentów w skanach na umówiony adres, warto również przygotować konkretne pytania. To może być wyjątkowo pomocne, lecz będzie jedynie namiastką wskazówki przekazanej twarzą w twarz.

Najlepiej odwiedzić adwokata w biurze

Bezpośrednia rozmowa z fachowcem w konkretnym obszarze prawa jest ciągle niezawodną receptą na uzyskanie solidnej wskazówki. Należałoby  się do specjalisty z odpowiednią orientacją w interesującym nas temacie, np. prawa rodzinnego, spadkowego czy prawa pracy. Najlepiej używając okienka Google’a. Musimy wprowadzić w jej pole np. kancelaria prawna Łódź i uzyskamy parę adresów spośród których wybierzemy ten, który szczególnie będzie nam odpowiadał.

Nie otrzymamy odpowiedniej jakości porady, jeśli nie zdołamy się właściwie przysposobić do pierwszej rozmowy. Należy zebrać najważniejsze pisma, listy i dokumenty dotyczące sprawy, które. Niezbędne będą też dowody innego rodzaju np. fotografie, nagrania, maile, sms-y. Warto przed spotkaniem z prawnikiem sporządzić listę pytań jakie zamierzamy postawić, a w trakcie wywiadu ustalić jakie będą możliwe drogi rozwiązania sprawy i jakie mogą mieć konsekwencje.