Nawet jeśli kierujemy rozważnie, ale wypadku nie możemy przewidzieć. Jednak korzystamy z możliwości ubezpieczenia się na wszelkie okoliczności. Wydaje nam się, że to skuteczne zabezpieczenie przed finansowymi skutkami wypadku. Czy aby tak naprawdę będzie?

Miał miejsce drogowy karambol, w którym uczestniczyłeś ty lub ktoś z najbliższych. Wszystko jest oczywiste i spodziewasz się wypłaty należnego odszkodowania. Jednak tak naprawdę ubezpieczyciel będzie się starał by wypłacić jak najmniej, bo to w końcu jest w jego planie finansowym. Przy likwidowaniu szkody nie wolno myśleć, że pieniądze same zasilą konto. Trzeba elementarnej znajomości prawa, by skłonić ubezpieczalnię do zrealizowania obowiązków. Radzimy skorzystać z popularnych teraz kancelarii odszkodowawczych.
A może sprawa trafi do sądu

Zapewne masz rację, lecz mimo zażaleń, pism i nowych propozycji petenta większość spraw trafia przed oblicze sądu. To oczywiste, że firma ubezpieczeniowa korzysta z pracy swoich prawników, których zadaniem jest wykazanie braku zasadności roszczeń ubezpieczonego. Żeby nabyć pewność, że to już wszystko w bojach z ubezpieczycielem, wystarczy zlecić reprezentowanie w sprawie komuś równie dobremu. Nie będzie to trudne – zapisz w oknie przeglądarki online odpowiednie hasło z adresem, pod, którym mieszkasz, na przykład prawnik Łódź. Radcy prawni i adwokaci w takich przypadkach często pracują na zasadzie prowizji od wywalczonej kwoty, a więc będą się starać o pełną pulę.

Nie obędzie się bez dowodów w sprawie

Najlepiej jednak tak pokierować kolejne kroki, by nie trafić na rozprawę – doświadczony radca podpowie Ci jak to się robi. Przy tym będzie niezbędna skrupulatnie zebrana dokumentacja, jako podstawa wszelkich roszczeń. Właśnie pełnomocnik wskaże ci wymagane dokumenty i załączniki, które musisz zgromadzić. Mogą się tam znaleźć zdjęcia, wyceny, oświadczenia, karty z wizyt lekarskich itp. Prowadzący twoją sprawę pokażą Ci też skąd wziąć dowody poniesionych strat.

Dostałeś, lecz chcesz więcej

Obcinanie wypłat odszkodowań to codzienna praktyka firm asekuracyjnych. Najlepiej się spierać, bo często jest to skuteczne, nawet bez odwiedzin w kancelarii. Jeśli ubezpieczyciel tak łatwo zgodził się na naszą propozycję dopłaty, to ile jeszcze ma w zanadrzu w odniesieniu do naszej szkody? Jeżeli myślisz, że wywalczona samodzielnie kwota nadal nie odpowiada szkodzie, najlepiej zasięgnąć opinii prawnika, który właściwie to oceni.