Dzięki nowoczesnym pojazdom postanawiamy spędzić wypoczynek pod chmurką. By świetnie wypocząć blisko przyrody, najlepiej jednak to lubić. Aczkolwiek wszyscy, którym spodobał się tego typu wypoczynek, twierdzą, że stał się ich czymś więcej. W związku z tym sam przyjazd na kemping to odrobinę za mało! Trwają poszukiwania nowych technologii, a wszystkie ciekawe akcesoria do kampera momentalnie stają się niezastąpione. Co przyda się do kampera na długą wyprawę?

Klimatyzacja do kampera – co warto wybrać?

W przypadku klimatyzatorów masz spory wybór spośród rozmaitych produktów dostępnych online. Kiedy maszyna nie ma jeszcze klimatyzacji albo aktualna wymaga wymiany – najwyższy czas, by się na to zdecydować. Wyróżnia się klimatyzatory dachowe lub podławkowe. każdy z tych sprzętów posiada swoje zalety. Klimatyzatory pod ławkę gwarantują optymalną stabilizację w jeździe, aczkolwiek zmniejszą przestrzeń mieszkalną. Z kolei te mocowane na dachu dają więcej swobody, ale wpływają na zmianę stabilności w drodze.

Zdecyduj się na akcesoria do kampera – tak bardziej od kuchni

Nie jest tajemnicą, że bez posiłków się nie obędzie, również w czasie podróży na kemping. W związku z tym należy, bliżej przypatrzyć się akcesoriom kuchennym niezbędnym podczas kempingu. Warto zacząć od organizerów do transprtu szklanek i talerzy, by nie przemieszczały się podczas jazdy. Najlepiej jednocześnie zabrać kubki i talerze z nietukących się surowców, jednak w przypadku gdy ktoś koniecznie chce zabrać coś z szkła, takie opakowanie umożliwi odpowiednie zabezpieczenie każdego z kubków. Najlepszym wyjściem jest pojemnik wykonany z gumy oraz specjalna taca. Ponadto posiadanie składanego wiaderka Fold Away to także dobra inwestycja. To wyjątkowo praktyczna organizacja miejsca bez zmian w funkcjonalności.

Uzupełnij sprzęty kuchenne o zastawę stołową. Najlepsze zestawy robi się z nietłukącej się melaminy, wymyślonej do pomocy w podróży. Melamina jest odporna na stłuczenie, toteż nie jest konieczne martwienie się o dodatkowe pojemniki przed startem wyprawy. Zwykle jeden taki zestaw ma 4 talerze głębokie, 4 talerze płytkie, 4 talerzyki deserowe oraz kubki. Jeśli chcesz, dostaniesz też akcesoria do jedzenia pojedynczo. Osoby chcące grillować powinny trochę bliżej poznać kulinarne akcesoria do kampera, takie jak grille na gaz do dedykowanego użycia na kempingu. Możemy wybierać wśród produktów odmiennych wielkości – od małego urządzenia po grill z dużym rusztem. Dużą zaletą gazowego grilla jest brak dymienia.