Ile razy zdarzyło Ci się, że wyszukałaś doskonały przepis w Necie, jednakże w Twojej kuchni nie ma czegoś takiego jak blaszka?

Goście czekają na eleganckie pokrojenie tortu natomiast Ty masz tylko mały nóż w kuchni?
Twoi goście rozlali sok i pytają o ściereczki kuchenne, a Ty ze wstydem mówisz, iż nie masz czegoś takiego?
I wówczas zapowiadasz sobie, iż nazajutrz wyjdziesz na zakupy.

Rozsądny głos matki

Ściereczki kuchenne, wałek, durszlak – czyż nie o tym mówiły matki, że będzie pomocne w kuchni?
Wiele z nich postanowiło pomóc już samodzielnym dzieciom i same przywoziły tego typu akcesoria. W końcu takich artykułów nigdy za wiele. Zdarzało nam się lekceważyć pomocne rady mam, mówiąc, żeby te zakończyły już grymasić.
Tymczasem nasze mądre mamy wiedziały, co mówiły.
Odpowiednio zaopatrzona kuchnia będzie cieszyła nas każdego dnia. Należy jednakże znać umiar i nie nabywać zbędnych gadżetów.
Nie musisz mieć kombiwara czy uniwersalnego robota kuchennego. Są jednak rzeczy, jakie trzeba posiadać w domu, bowiem ich niedobór może nas nieprzyjemnie zaskoczyć, np. ściereczki kuchenne. Niby nic takiego, gdyż możesz sobie wytrzeć szklankę w czysty ręcznik lub chustkę a z braku laku choćby w papier toaletowy. W ogóle to możesz jej nie wycierać niczym, gdyż sama wyschnie. Możesz mieć pewność, iż odwiedzająca Cię teściowa pieczołowicie przyjrzy się, w jaki sposób oraz czym osuszasz szklanki. Nie chcąc się jej narażać, lepiej wykonać to profesjonalnie. Dokładnie w takim celu, należy zakupić parę sztuk ściereczek. Identycznie jest z łopatką do ciasta. Pragnąc uniknąć kompromitacji, możemy nastawić się na kupowanie ciastek. Jednakże gdy wyprawiasz w swoim domu urodziny i masz zamiar nakładać tort nożem, nie będzie to ładnie wyglądać.

Co kiedy jednak czegoś nam zabraknie?

Poszczególne przybory kuchenne da się zastąpić w prosty sposób. Butelka po winie perfekcyjnie sprawdzi się w roli wałka do ciasta.
Brak kuchennego sprzętu nie może nas doprowadzać do płaczu. By zapobiegać nieprzyjemnym sytuacjom oraz potrzebie kombinowania, warto zaopatrzyć się w podstawowe artykuły. Zaoszczędzimy sobie nerwów, obciachu i zażenowania naszych gości. Każdy przebaczy młodym małżonkom na dorobku, niedobór kluczowych artykułów. Gorzej, jeśli wieloletnie małżeństwo, mieszkające od długiego czasu w tym samym mieszkaniu, nie posiada ściereczek kuchennych czy haków na ubrania.
Niegdyś większość przydatnych rzeczy młodzi dostawali jako podarunek ślubny. Dzisiaj czasy się zmieniły, ludzie pozostają bez ślubu albo są singlami, a na ślubny podarunek otrzymują pieniądze. Muszą więc sami skompletować sobie domowe przyrządy.